Demonštrácia – STOP zákonu, ktorý je proti učiteľom

V roku 2016 sa po štrajkoch učiteľov táto vláda zaviazala v Programovom vyhlásení k mnohým záväzkom voči školstvu, sľúbila reformu storočia. Verejnosťou pripravený a pripomienkovaný dokument Učiace sa Slovensko skončil na smetisku dejín… Vláda si opakovane nerobí domáce úlohy, neustále vyrušovanie kauzami a nakoniec namiesto odovzdaného kvalitného projektu pred koncom volebného obdobia nám ministerstvo predkladá opísanú zlepenú a plagiátnu verziu zákona, ktorá neprináša žiadnu zásadnú pomoc okrem kozmetických úprav.

Slovenská komora učiteľov a Iniciatíva slovenských učiteľov doteraz predložili ministerstvu školstva množstvo relevantných argumentov, prečo je v skutočnosti zákon proti učiteľom, a nie naopak. Aktuálna podoba zákona, ktorú minulý týždeň vetoval aj prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska, neprináša nič z toho, čo učitelia reálne potrebujú. 

Vyzývame všetkých pedagógov a verejnosť, aby sa vo štvrtok, 9. 5. 2019, pridali k protestnej akcii „STOP zákonu, ktorý je proti učiteľom“. Demonštráciu za lepšie školstvo začíname na Námestí slobody o 15.30 a budeme spolu kráčať pred parlament. Poslanci sa budú zákonom opakovane zaoberať na májovej schôdzi, ktorá začína práve 9. mája, a my ich pri tejto príležitosti žiadame, aby si navrhovaný zákon prečítali s porozumením a vrátili ho vláde.

Informujte o demonštrácii osobne svojich kolegov a známych.

Tu je udalosť k demonštrácii na FB: https://www.facebook.com/events/600355507041402/

Kliknite na “Zúčastním sa” a pozvite cez udalosť svojich priateľov, nech vie o demonštrácii čo najviac ľudí.

mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm
Zdieľajte video k demonštrácii:
mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm
Každá zmena vyžaduje angažovanosť a iniciatívu.